حلوای آردنخودچی و حلوای هویج بهترن صبحانه برای افراد لاغر است

حلوا ارده علاوه بر مصارف آشپزی، دارای خواص مغذی، پیشگیرانه و درمانی هستند که آن ها را در طب سنتی قابل استفاده می کند. حلوا ارده منبع غنی از مواد مغذی گیاهی مانند اسیدهای چرب امگا 6، آنتی اکسیدان های فنولیک فلاونوئید، ویتامین ها و فیبر غذایی است.

طرز تهیه حلوا ارده با کنجد در سایت های اینترنتی براحتی قابل مشاهده است. بنابراین، این دانه ها فواید مختلفی را ارائه می دهند. مزایای سلامتی حلوا ارده شامل موارد زیر است:

1. رژیم گیاهخواری با پروتئین بالا
دانه‌های کنجد منبع خوبی از پروتئین رژیمی هستند و اسیدهای آمینه باکیفیت 20 درصد دانه‌ها را تشکیل می‌دهند. بنابراین، آنها برای تشکیل بخشی از یک رژیم غذایی گیاهی با پروتئین بالا عالی هستند. فقط آنها را روی سالاد، سبزیجات و رشته فرنگی خود بپاشید.

2. پیشگیری از دیابت
ارده دو آتیشه چیست؟ این محصول حاوی منیزیم و سایر مواد مغذی هستند که نشان داده شده است که با دیابت مبارزه می کنند. استفاده از روغن دانه کنجد به عنوان تنها روغن خوراکی در کاهش فشار خون و گلوکز پلاسما در بیماران دیابتی فوق حساس موثر است.

3. درمان کم خونی
دانه های کنجد، به ویژه دانه های سیاه، سرشار از آهن هستند. از این رو برای کسانی که از کم خونی و ضعف رنج می برند بسیار توصیه می شود.

4. سلامت قلب و عروق
روغن دانه کنجد و حلوای آرد نخودچی از ضایعات آترواسکلروتیک جلوگیری می کند و از این رو برای سلامت قلب مفید است.
آنها حاوی یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی به نام سزامول هستند که خواص ضد آتروژنیک نیز از خود نشان می دهد، بنابراین سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.
دانه های کنجد سرشار از اسید چرب تک غیراشباع، اولئیک اسید هستند که به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب در بدن کمک می کند. این از خطر بیماری عروق کرونر و سکته جلوگیری می کند.
5. خواص ضد سرطانی
دانه کنجد  و حلوای هویج حاوی منیزیم است که خاصیت ضد سرطانی دارد. آنها همچنین حاوی یک ترکیب ضد سرطان به نام فیتات هستند. ثابت شده است که دانه کنجد در کاهش خطر ابتلا به تومورهای روده بزرگ مؤثر است، بنابراین از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

کنجد موجود در دانه کنجد نیز ممکن است اثر ضد سرطانی نشان دهد. این را می توان به خواص ضد تکثیری، ضد التهابی، پیش آپوپتوز، ضد متاستاتیک، ضد رگ زایی و پیش فاگوسیتیک سزامین نسبت داد.

 • منابع:
  1. 29 Amazing Benefits Of Sesame Seeds For Skin And Health
 • تبلیغات: 
  1. با مصرف این محصولات به 6 سرطان با هم مبتلا خواهید شد
  2. ثروت را با استفاده از 2 روش تجربه کنید
  3. ساخت اولین لباس نامرئی جهان در چین !!
  4. اتفاقی که باعث افزایش قیمت ارز در کشور شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.